Antrokų išvyka į Valstybės pažinimo centrą. Kaip tapti gerais Lietuvos piliečiais?

Spausdinti

Valstybes pazinimo centras13Paskutinę Velykų atostogų dieną su 2e klasės mokiniais sumanėme praleisti kitaip nei įprasta. Nuvykome į Lietuvos sostinę Vilnių, į Valstybės pažinimo centrą. Šalia jo dirba Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žinojome, kad dieną praleisime su prezidentu, nes programos pavadinimas skamba taip: „Diena su prezidentu”.

Atsisėdome į didžiulį mėlyną autobusą ir prasidėjo kelionė.

Pasiekę mūsų sostinę, išlipome Bazilijonų gatvėje. Teko paeiti senamiesčio gatvelėmis. Skubėjome, nes liko mažai laiko iki sutartos pradžios. Pasiekėme prezidentūros pastatą, kuriame įsikūręs Valstybės pažinimo centras.

Mes du kartus per savaitę „lankome’’ pasaulio pažinimo centrą, bandome visapusiškai pažinti supantį pasaulį. Čia - Valstybės pažinimo centras. Jis įkurtas pačios prezidentės. Kiekvieną dieną šiame centre apsilanko daugybė mokinių, tėvelių, mokytojų, studentų.

Nedrąsiai pravėrėme užtamsintais stiklais duris. Pamatėme dvi uniformuotas prezidentės apsaugos darbuotojas, metalinius vartus, pro kuriuos turėjome pereiti.

Prasidėjo rimta patikra. Po vieną abėcėlės tvarka buvome įleidžiami į prezidentūros kiemą. Mus pasitiko darbuotoja Lina, kuri buvo su mumis ir pasakojo viską, ką žino apie buvusius ir esamus Lietuvos prezidentus.

Buvome susodinti ratu ir turėjome atsakyti į tokius klausimus:  kas yra dabartinis Lietuvos prezidentas, kokiomis savybėmis turi pasižymėti prezidentas? Visi kelionės dalyviai turėjo kalbėti, prisistatyti, pasakyti po vieną savybę, kurią privalo turėti prezidentas.  Vieni sakė, kad prazidentas turi ginti, kiti - dirbti ir netingėti.

O tada gavome po planšetinį kompiuterį. Šiais laikais tai gera mokymosi priemonė. Ji tinka savarankiškam darbui.

Programos dalyviai buvo padalinti į septynias grupes. Išsiskaičiavome ir nuėjome į patalpą, ant kurios sienų surašyti visi atsakymai į rūpimus klausimus apie Lietuvos prezidentus. Pildėme klausimyną, sužinojome apie prezidentų laisvalaikį, pomėgius, jų gimimo datas. Matėme Valstybės apdovanojimus, prezidentinę vėliavą. Susipažinome su svarbiausia Valstybės taisyklių knyga - Konstitucija.

Prezidentai atstovauja Lietuvą užsienyje. Jie bendrauja, palaiko ryšius. Sužinojome, kad užsienio valstybių vadovai, kurie atvyksta į Lietuvą ir svečiuojasi pas Lietuvos prezidentą, turi dovanoti dovanas. Tai yra pagarbos ženklas. Dovana turi džiuginti. Įėjome į dovanų kambarį. Matėme spintą, kurioje sudėtos daugelio valstybių vadovų dovanos Lietuvos prezidentams. Buvome paprašyti rasti Islandijos dovaną. Tai ypatinga šalis. Juk Islandija pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Kažkas iš antrokų sušuko:

- Radau!

Buvo įdomu pamatyti įvairių šalių dovanas. Ne visas matėme, nes kai kurios yra prezidentės darbo kambariuose.

Ėjome toliau. Prėjome sieną, kurioje matomi nufilmuoti žmonės. Tarp jų tik vienas yra prezidentas. Antrokai pažino - Valdas Adamkus.

- Neturėdamas keturiasdešimties metų amžiaus Lietuvos pilietis prezidentu tapti negali, - tarė edukacinės programos vadovė. Ji vis primindavo, kad dirbantiems prezidentūroje privaloma griežta disciplina. Čia visi darbuotojai yra pareigingi, santūrūs, kruopštūs. Mūsų laikas greitai ištirpo. Įdomi pamoka baigėsi.

Pietavome prezidentūros kaimynystėje. Pasistiprinome. Vėl kelionė pėstute gražiuoju Vilniaus senamiesčiu. Praėjome Aušros Vartus. O už jų laukė mūsų autobusas ir vairuotojas. Sėdome ir parvažiavome atgal į Kaišiadoris.

Pagaliau namuose!

2e klasės mokytojas Stanislav Chveduk

Valstybes pazinimo centras01
Valstybes pazinimo centras02
Valstybes pazinimo centras03
Valstybes pazinimo centras04
Valstybes pazinimo centras05
Valstybes pazinimo centras06
Valstybes pazinimo centras07
Valstybes pazinimo centras08
Valstybes pazinimo centras09
Valstybes pazinimo centras10
Valstybes pazinimo centras11
Valstybes pazinimo centras12
Valstybes pazinimo centras13
Valstybes pazinimo centras14
01/14 
start stop bwd fwd

Kalendorius

birželio 2017
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 68 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankytojai

Šiandien:22
Vakar:44
Per savaitę:22
Per mėnesį:1915
iš viso:148933

Registracija

top

Elektroninis dienynas | Antakalnio skyrius | Pradinis puslapis

Svetainės administratorė IT vyr. mokytoja Giedrė Jurelytė. Mano el. paštas.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, Paukštininkų g. 5, Kaišiadorys, LT 56166, mokyklos el. paštas.

Kaišiadorys © 2012 m. Visos autorių teisės saugomos.