Pasirinkimų kelyje

Spausdinti

Pasirinkimas kelyje2Balandžio 6-tą dieną 8a ir 8b klasių mokiniai susitiko su Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos atstovais. Mokiniai susipažino su šioje mokykloje ruošiamomis profesijomis ir sužinojo apie Lietuvoje labiausiai šiuo metu reikalingas profesijas.

Daugelyje ES šalių profesinis mokymas ypač vertinamas: kartu su viduriniu išsilavinimu įgyjama specialybė daugeliui jaunuolių tampa kertiniu jų sėkmingos karjeros akmeniu. Mokiniai sužinojo, kad šiuo metu Lietuvoje labiausiai reikalingi technologinio profilio darbuotojai, todėl renkantis ir galvojant apie tolimesnį mokymąsi svarbu į tai atsižvelgti.

Kokie mokiniai turėtų rinktis profesinę mokyklą? Klausimas, kurį mokiniai uždavė svečiams. J. Jočiūnas paaiškino, kad pirmiausia apie šių mokyklų pasirinkimą turėtų galvoti mokiniai, kurie nesiekia akademinio išsilavinimo, o nori greičiau įgyti profesiją, tapti savarankiškais bei gauti atlyginimą. Be abejo kai kuriems mokiniams profesinė mokykla - tai tik startas prieš stojant mokytis į aukštąsias mokyklas, kai įgyta patirties, o gal net praktiškai „prisiliesta” prie savo profesijos.

Už susitikimą dėkojame KTVM direktoriu Jonui Jočiūnui, profesijos mokytojui Arūnui Jarūnavičiui bei mokiniams Deividui (būsimajam statybininkui) ir Sandrai (būsimajai virėjai). Galbūt kai kuriems mokiniams po šio susitikimo bus lengviau apsispręsti renkantis tolimesnį kelią baigus progimnaziją.

Verta įsidėmėti S. Fukujama žodžius: „Žmogus kokybiškai gali dirbti tik tuomet, kai jaučia malonumą, o pasitenkinimas priklauso nuo žmogaus sugebėjimo pasirinkti tokį kelią, kuris atitinka asmenybės poreikius ir interesus”.

8b klasės vadovė Jurgita Jočiūnienė

Pasirinkimas kelyje1
Pasirinkimas kelyje2
Pasirinkimas kelyje3
1/3 
start stop bwd fwd

Kalendorius

birželio 2017
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 94 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankytojai

Šiandien:22
Vakar:44
Per savaitę:22
Per mėnesį:1915
iš viso:148933

Registracija

top

Elektroninis dienynas | Antakalnio skyrius | Pradinis puslapis

Svetainės administratorė IT vyr. mokytoja Giedrė Jurelytė. Mano el. paštas.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, Paukštininkų g. 5, Kaišiadorys, LT 56166, mokyklos el. paštas.

Kaišiadorys © 2012 m. Visos autorių teisės saugomos.