Mokyklos istorija

Spausdinti

1978 metais rugsėjo 1-ąją buvo atidaryta Kaišiadorių 2-oji vidurinė mokykla. Pirmasis direktorius – Vladas Cibulskis, direktoriaus pavaduotojai – E. Pusvaškienė, R. Pakalniškienė, R. Kapcevičius.

1993 m. spalio 28 d. mokykla pavadinta buvusio direktoriaus Vaclovo Giržado vardu.

2009 m. rugsėjo 1 dieną mokykla tapo pagrindine.

2011 m. birželio 30 dieną mokyklai suteiktas progimnazijos vardas.

Mokyklai vadovavo šie direktoriai:
Vladas Cibulskis – 1978-1986;
Vida Sereikienė – 1986-1989;
Vaclovas Giržadas – 1989-1993;
Pranas Zaveckas – 1993-2000;
Elena Pusvaškienė – 2000-2003;
Pranas Zaveckas – 2003-2011;
Jolita Morkūnaitė mokyklai vadovauja nuo 2011 m. spalio 3 d.

Buvę mokyklos direktoriaus pavaduotojai:
R. Kapcevičius, E. Pusvaškienė, R. Pakalniškienė, O. Čiurinskienė, A. Venskutė, L. Statkutė, L. Vaitonienė, L. Lukoševičienė, L. Kandratavičienė

Dabartinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos:
E. Ikvildienė, A. Kudrevičienė, L. Bartkevičienė, B. Gudonienė.

Nuo mokyklos įsikūrimo dirba mokytojai:
L. Lenkauskienė, E. Ikvildienė, V. Cibulskienė.

Baigė ir dirba savo mokykloje:
J. Morkūnaitė, J. Džekčiorienė, V. Prokarenkienė, A. Kudrevičienė, L. Kačiulienė, J. Joneliūnė, G. Jurelytė, J. Aleknavičiūtė, I. Vaitelienė, D. Derškutė, L. Statkutė, J. Klanienė, I. Banionienė, A. Paulauskienė, L. Lelešienė, L. Zaveckienė, G. Kandratavičius, L. Gresienė, J. Radkevičienė.

Vaclovas Giržadas

Spausdinti

VAIKYSTĖ IR ŠEIMA

Giržadųmm0 šeimoje 1961 m. lapkričio 22 dieną gimė sūnus. Pakrikštijo dėdės vardu – Vaclovu. Motina pasakojo, kad vaikystėje labai mylėjo gyvūnėlius ( triušiukus, aviukus). Mokykloje gerai mokėsi, nereikėjo 8-oje klasėje laikyti egzaminų. Domėjosi šachmatais, mėgo skaityti knygas. Visur lyderiavo. Visada buvo už draugus, už klasę. Niekada neišduodavo, neišjuokdavo, neįskaudindavo, nemokėjo pykti. Mokėjo apginti kitus, bet ne kumščiu.
Šeimoje augo dar du broliai ir sesuo.
Kuomet gimė sūnus Santaras, jam paaugusiam skyrė kiek galima daugiau laisvalaikio. Žiemą vėžindavo rogutėmis, lipdydavo besmegenį, vasarą –pramogaudavo prie ežero. Santaras su niekuo taip linksmai nesijuokdavo, nesidžiaugdavo – kaip su tėčiu.
Vaclovo Giržado studijų draugas  Evaldas Bakonis prisimena: Su Vaclovu paskutiniaisiais studijų metais teko gyventi viename bendrabučio kambaryje. Keturviečiame kambaryje gyvenome penkiese. Vaclovui bendrabutis tais metais nebuvo skirtas, tačiau, žinodami jo nelengvą finansinę padėtį, pakvietėme apsigyventi savo kambaryje. Jam teko miegoti ant sulankstomos lovelės.
Apskritai Vaclovas žavėjo keliais dalykais. Pirma, savo išvaizda. Nors buvo vienas jauniausių kurse, tačiau išsiskyrė savo solidžia išvaizda. Nedažnas tuo metu želdinosi barzdą. O daugiausiai solidumo jam suteikė visai neįprastas dalykas tarp tuomečio jaunimo – šaltesniu metų laiku nešiojama skrybėlė. Antrasis išskirtinis bruožas – jo tautiškumas. Dažnai Vaclovą pamalonindami vadindavome „lietuvninku“.

Skaityti daugiau: Vaclovas Giržadas

gegužės 2017
PATKPŠS

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 1038 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankytojai

Šiandien:19
Vakar:114
Per savaitę:382
Per mėnesį:2442
iš viso:145846

Elektroninis dienynas | Antakalnio skyrius | Pradinis puslapis

Svetainės administratorė IT vyr. mokytoja Giedrė Jurelytė. Mano el. paštas.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, Paukštininkų g. 5, Kaišiadorys, LT 56166, mokyklos el. paštas.

Kaišiadorys © 2012 m. Visos autorių teisės saugomos.