Paukščių diena Strošiūnų šile

Spausdinti

Strosiunai1Kovo 27 d. Jaunieji miško bičiuliai, lydimi Žiežmarių girininkijos eigulio Gedimino Arlausko, išvyko į Strošiūnų šilą. Čia juos sutiko ornitologas Danas Gulbickas. Kaip atpažinti čia pat girdimus strazdo giesmininko, kikilio, zylės balsus? Kokiems paukščiams ir kaip kelsim inkilus? Kodėl ir kokiais žiedais žieduojami paukščiai? Tai pirmieji klausimai, kuriais kalbėjomės su ornitologu Danu.

Skaityti daugiau: Paukščių diena Strošiūnų šile

Pasaulinė vandens diena

Spausdinti

P1011992„Bet kas, kuris išspręs problemas, susijusias su vandeniu, vertas dviejų Nobelio premijų – vienos už taiką, kitos – už mokslą“

Džonas Fidžeraldas Kenedis

Kiekvienais metais kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena (World Water Day). Ją 1992 metais inicijavo Jungtinių tautų Generalinė asamblėja. Nuo 1993 metų pradėtą švęsti Pasaulinę vandens dieną globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų.

Skaityti daugiau: Pasaulinė vandens diena

Žemė – mūsų namai

Spausdinti

Zeme 12Tikriausiai pastebėjote, kad klimato kaitos tyrimui skiriama vis daugiau dėmesio. Žmogaus veikla daro didelį poveikį gamtai. Kiekvieno mūsų elgesys gali prisidėti prie savęs pačių, gamtos, viso pasaulio kaitos. Net nedideli mūsų kasdienių įpročių pasikeitimai gali tapti reikšmingų pokyčių pradžia.

4d klasė vykdė veiklų ir diskusijų ciklą „Žemė – mūsų namai“. Išsiaiškinome, kas yra šiltnamio efektas: Žemę supantis švaraus oro sluoksnis praleidžia Saulės spindulius. Daugumą spindulių sugeria Žemės paviršius ir ji įšyla. Dalis Saulės spindulių atsispindi nuo Žemės paviršiaus ir ją supančio oro sluoksnio. Mūsų planetos paviršius išspinduliuoja šilumą ir taip ataušta. Dalis šilumos atsitrenkia į užteršto oro sluoksnį ir grįžta į žemę. Dėl to šyla jos paviršius ir kyla oro temperatūra. Per paskutinį šimtmetį mūsų planetos temperatūra padidėjo beveik 1 laipsniu.

Skaityti daugiau: Žemė – mūsų namai

gegužės 2017
PATKPŠS

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 1048 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankytojai

Šiandien:19
Vakar:114
Per savaitę:382
Per mėnesį:2442
iš viso:145846

Elektroninis dienynas | Antakalnio skyrius | Pradinis puslapis

Svetainės administratorė IT vyr. mokytoja Giedrė Jurelytė. Mano el. paštas.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, Paukštininkų g. 5, Kaišiadorys, LT 56166, mokyklos el. paštas.

Kaišiadorys © 2012 m. Visos autorių teisės saugomos.